Koolitus

Tagasiside

Sõbranna: “Nii, kuidas sina joonistad näidisena ette – nii ei suuda mina küll joonistada”

“Point seisneb selles,” vastasin “et mina vaatan omi joonistusi sama pilguga – kuidas nad nii head võivad olla? Kas need on tõesti minu käe seest (spontaanselt) tulnud!”

Võtsin neil päevil osa kolleegi joonistamise koolitusest. Huvi tundes, kuidas teised kunstnikud omi joonistusi paberile saavad ja kuidas teised koolitajad õpetust edasi annavad.

Sain teada: Koolitaja nagu kunstnikki on sõnumi edasiandja. Seda saab mitmel viisil teha, kuid sõnum on igal ühel erinev (minu arvamist mööda loe: inimese ülesanne elus on erinev)

Sina joonistaja, kunstnik, hobikunstnik!

Ühine Peegeldava joonistamise koolitusega!

Peegeldava joonistamise koolitus mai 2024
Kellele on mõeldud?

Koolitusele on oodatud kõik kunstist huvitatud inimesed. Nii kunstnikud, kui ka hobi korras joonistajad.

Mida me koolitusel õpime?

Emotsioonid: joovastavad vs segavad ja mehelikud vs naiselikud, varjatud vs välja näidatud. Kuidas väljendada neid isikupärasel ja vaatajaid paeluval viisil

Ma olen kuulutuse sisu esitanud Graafikakoja kodulehele detsembris 2023. Seepärast võib Mai kuu õhtul misiganes omamoodi kujuneda.
Näiteks:
“Täna räägime värvidest”
Kuidas oma taiesele värve valid.
Sketšile; suurele kallile paberile;…
Näiteks:
Põnev ja rikastav on mõne töö kaaslasega ühiselt teha: täiendame, lisame omi mõtteid väljendusviise
 
Boonusena
  • Saavad kõik koolitusel osalejad juhendajapoolset tagasisidet koos põhjaliku analüüsiga tehtud töödele. Kursuse lõpus ootab osalejaid huvitav kokkuvõte kursusest.
  • Peegeldava joonistamise juures on oluliseks märksõnaks iseseisev praktiline töö ja seetõttu on koolitaja valinud just sinule sobivad teemad, mis aitaksid sul üle saada oma nõrkustest või ebakindlustest seoses joonistamisega.
Millal toimub?

Koolituse toimumise AEG:
1, 8, 15, 22, 29 mai, 2024

Kohtume viiel korral, iganädalaselt KOLMAPÄEVITI kell 17.30- 19.30

Kohtumise paigaks Graaikakoda ARS-i kunstilinnakus, Pärnu mnt 154

Sisse saab kas hoovi poolt GÜ galerii sildi alt või peauksest sisenedes (mööda koridori tulles paremat kätt) uksest, millel on silt Graafikakoda.

Koolituse eest investeering iseendasse on 120 €
EVÜ liikmetele 60

mille kohene tasumine peale registreerimist tagab osaluskoha koolitusel.

NB! Osalejate arv koolitusel on PIIRATUD!

Vahendid

Osalejatel varuda enne koolituse algust meeldivad joonistusvahendid ja joonistuspaber, et oleks võimalik koheselt kaasa teha. 

Tutvustan videos Peegeldava joonistamise koolitust TEEMAL: Emotsioonid: joovastavad vs segavad; mehelikud vs naiselikud; varjatud vs välja näidatud. Kuidas väljendada neid isikupärasel ja vaatajaid köitval viisil

Puudutan videos kahte teemat: * Mil viisil aitab Peegeldav joonistamine sind mistahes töö puhul * Mis on kokkupuute punkt inimeste vahel, kes arvavad et nad joonistada ei oska ja nende inimeste vahel, kelle amet ongi kunstnik olla

Juhendaja:

Kai Karolin on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiõpetaja erialal ning läbinud graailise disaineri õpingud Eesti Kunstiakadeemias. Eesti Vabagraaikute Ühenduse liige aastast 2010. On aktiivselt tegutsev vabakutseline kunstnik ja Peegeldava joonistamise koolitaja

Kunstnik endast:

Olen üllitanud üle 500 graafilise lehe või joonistuse. Kirjutanud ja kujundanud oma joonistajaks kujunemisest raamatu „Kaie joonistused. Kaie’s drawings”

Alates 50. eluaastast avaldus mul aasta jooksul joonistamise anne. Joonistan „peast” nii figuuridena kui abstraktselt muljeid, emotsioone, õppimisi, sõnumeid jm. Sinnani ma seda ei suutnud. See anne on mul kui teiselt inimeselt üle hüpanud. Imetlesin tookord kunstniku oskust peast joonistada selliselt, et joonistusel võib tunda faktuuri, maitset ja lõhna. Kui minule on see anne üle hüpanud, siis saan selle ka teistele üle hüpatada!

Kunstniku väljenduse sisu e siis Allika sisu täieneb elukogemustega ja tähelepanekutega ümbritsevast. Seepärast olen töötanud palgatööna väga paljudes ja erinevates valdkondades, suhelnud erinevate inimestega.

Täidan omaenda Allikat:
Olen multitegutseja: joonistan, kujundan graailisisi lehti, tantsin vabatantse ja argentiina tangot, laulan Kunstnike Liidu segakooris. Kirjutan raamatuid ja luuletan. Olen kutseline loodusterapeut-massöör. Õpin

www.peegeldaja.ee * kaie.karolin@gmail.com * Tel 56217159

Koolitusel osalenute joonistamise sisu ja kunstiväljenduse tase areneb hüppeliselt.

Peegeldava joonistamise veebikursus 11.01-15.02 2023. Figuur-Figuur. Allpool koolituse läbinud osavõtja viimane kodutöö. 
Koolitusele oli oodatud kõik kunstist huvitatud inimesed. Nii kunstnikud, kui ka hobi korras joonistajad.
Koolituse käigus õpiti looma figuure usaldades enda alateadvusliku Allikat. Õpiti väljendama ennast ainult endale omasel viisil ja oldi võimeline joonistama inimese- ja loomafiguure ilma modelli abita.

Allpool veel üks näidis kodutöödest

Allpool näitena Mariti joonistuste areng tunnis ja tema illustratsioonid oma kirjutatud ja kirjastatud raamatule “Kirjutades vabaks”

Mariti esimene joonistus tunnis
Marit teine joonistus tunnis
Mariti illustratsioon 1
Mariti illustratsioon 4
Mariti illustratsioon 2
Mariti illustratsioon v3
Viimane selle aasta talvine koolitus:

Mina kui õpetaja

Viin läbi Peegeldava joonistamise koolitusi nii interneti teel kui ka elavas suhtluses. 

Õpetan joonistades oma Allikasse minemist ning isikupärase  ja vaatajaid paeluva taiese kujundamist

Jagan Sinuga saladusi, mida ma olen iseendas kandnud juba 12 aastat. 

Olen tänulik oma joonistuste ja ande eest, mis omal ajal tekitasid tunde, kuidas nad ikka nii head võivad olla!

Kasutan alateadvuslikku joonistamist ka enda isiksuse kaardistamiseks ja oma teekonnal esilekerkivatele küsimustele vastuse saamiseks

Olen joonistanud vastuseid ka teiste inimeste küsimustele nii eraseansidena kui ka festivalidel

  • Sisemise tarkuse päevad – rahvusvaheline enesearendamise ja looduteraapia mess Tallinnas
  • Südame Tarkuse Päevad – loodusteraapia, tervislikku eluviisi, loodust ja alternatiiv-meditsiini väärtustav festival Tartus
  • Kolmanda Silma Festival – Tasakaalu-, energia- ja inspiratsioonipäevad Tallinnas

Olnud moderaatoriks eneseabi foorumis, juhendanud mitmeid  peegeldava joonistamise enesearengu gruppe

Kunstniku leivatöö

Pühapäeva hommikupoolik ehitus- ja kodutarvete poe kassapidajana. Kliendid on veel puhanud ja jutukad.

“Teie peaksite vist pigem õpetaja, kui õpilane olema,” ütles mulle üks selgete silmadega meesklient. Mu ametisildil seisab tõesti märge “Õpilane”. Pobisesin segaduses, et inimene õpib kogu elu.

Mind jäi see ütlus ebameeldivalt häirima, kuni tundsin ära oma Jokkeri: see on spontaanne vihje  mulle – peaksin õpetama hakkama!